Voto ndryshimin. Voto Nr 9. Voto Partinë Demokratike. Voto Bashën. Në 25 prill, qytetarët shqiptarë do të zgjedhin ose vazhdimin e gjendjes aktuale në Shqipëri ose ndryshimin dhe një të ardhme më të mirë.

 

LULZIM BASHA

   Në 25 prill, qytetarët shqiptarë do të zgjedhin ose vazhdimin e gjendjes aktuale në Shqipëri ose ndryshimin dhe një të ardhme më të mirë.

   Lulzim Basha, kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, është i vemti që mund të sjellë ndryshimin për të cilin kemi nevojë të gjithë: për të patur më shumë punë, për të patur një të ardhme më të mirë për të rinjtë tanë këtu në Shqipëri, për ta bërë jetën tonë më të mirë.

  Lulzim Basha ia ka përkushtuar jetën e tij qytetarëve të Shqipërisë, me qëllim e vetëm për të sjellë mirëqenien, përparimin dhe ndryshimin në Shqipëri.

  Basha ishte Kryetar i Bashkisë së Tiranës në vitet 2011 – 2015. Para se të zgjidhej kryebashkiak, Basha u votua dy herë si deputet në Kuvendin e Shqipërisë duke përfaqësuar Tiranën (2005- 2009) dhe Elbasanin (2009-2011). Gjatë kësaj periudhe, ai shërbeu si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë (2007-2009), Ministër i Brendshëm (2009-2011) dhe Minister i Punëve Publike, Transportit dhe Telekominikacionit (2005-2007).

   Si Ministër, Basha e futi Shqipërinë në NATO, përfundoi marrëveshjen e Stabilizm Asociimit me Bashkimin Europian, dhe hoqi vizat për shqiptarët që ata të udhëtojnë të lirë në të gjithë zonën Shengen.

   Askush nuk e besonte atëherë diçka e tillë ishte e mundur – por Lulzim Basha i bëri ato realitet!

Për të sjellë ndryshimin e vërtetë për vendin tonë, ne duhet të ecim në rrugën e sigurtë të anëtarësimit në Bashkimin Europian, dhe e vetmja mënyrë për ta bërë këtë, është të votojmë për Partinë Demokratike nën udhëheqjen e Lulzim Bashës.

    Dilni dhe votoni në 25 prill, dhe sëbashku ne do sjellim ndryshimin dhe një të ardhme më më mirë për të gjithë.

.

Shkruaji një mesazh Bashës

23 Comments

 • teuta
  Posted March 31, 2021 5:07 pm 0Likes

  PD ne durres 9 deputet lsi…ndoshts 1 4 dep ps…. Shqiperia fiton

 • Naim hoxhaj
  Posted April 1, 2021 9:18 am 0Likes

  Po do votoj PD.

  • Naim hoxhaj
   Posted April 1, 2021 9:20 am 0Likes

   Po

 • Osmen Driza
  Posted April 1, 2021 7:46 pm 0Likes

  Fitore Kryeminister

 • Elona Turkeshi
  Posted April 1, 2021 8:33 pm 0Likes

  Pershendetjet e mija me te mira per ju ,uroj qe kjo ere ndryshimi ti sjelle buzeqeshjen vendit tim .Ju flm per bindjet dhe arsyetimet tuaja plot llogjike zoti Basha.
  Elona (Bruksel)

 • Naim hoxhaj
  Posted April 2, 2021 2:51 am 0Likes

  Po do shkoj

 • Eliona Gremi
  Posted April 2, 2021 5:14 am 0Likes

  Bashkë do fitojmë. Të gjithë bashkë për ndryshimin e madh ✌✌

 • Tani
  Posted April 2, 2021 6:19 pm 0Likes

  Kujdes se ramen se ka votuar asnjehere populli, ai i ka vjedhur votat.
  Prandaj kujdes se do beje te pamunduren ti vjedhe prap.

 • Zana Alimehmeti Gurra
  Posted April 2, 2021 6:20 pm 0Likes

  Presim me pa durim ndryshimin rrënjësor.Vetem Partia Demokratike me intelektualët e saj ndryshon vendin tonë.💙💙💙💙💙✌️✌️✌️✌️✌️✌️

 • Sindi
  Posted April 3, 2021 1:32 pm 0Likes

  ✌️💙

 • Ronaldo
  Posted April 3, 2021 8:12 pm 0Likes

  ✌️✌️💙💙💙

 • Etleva Ago
  Posted April 5, 2021 11:40 pm 0Likes

  Pas 33 vjetësh që nuk votoj në Shqipëri dhe 28 vjet pjese e Diaspores ne 25 Prill 2021 do votoj PD nr. 9.
  Arsyeja është rrezikshmëria të një diktature të re të modernizuar të skllaverimit te Shqiperise, të Shqipëtareve, të familjarëve të minj.
  Shqiperia këto 8 vitet e fundit ka bërë hapa mbrapa në shumë drejtime.
  Eshte cënuar:
  Lirinë e fjale,
  Lirija e Shtypit,
  Dhunuar qytetareve për rrëmbimin e pronës private dhe te prones publike nga ana e qeverise Mafjoze te Edi Ramas.
  Ku ka demokraci ka dhe mirëqenieje, pa demokraci nuk ka zhvillim nuk ka mirëqenieje .
  Kemi besim në vizionin e PD.
  Ne si diaspora duam te japim kontributin tone me eksperiencë evropiane.
  Shqiperia Fiton.
  Lulzim Basha Kryeminister.
  PS.
  Complimenti Dott. Lulezim Basha.
  La sua campagna elettorale e uno delle migliori a livello internazionale.
  La classe, pazienza, tolleranza, la semplicità nel comunicare con ogni tipo di elettorato, giovani, adulti, operai, contadini, professionisti, medici, artisti, e soprattutto il programma chiaro.
  Per la prima volta sto acquistando fiducia nella politica Albanese e penso che con le ci sarà il cambiamento.

  • Zadja
   Posted April 18, 2021 7:13 am 0Likes

   Me largimin e Ramës fiton Shqipëria njëher, me fitoren e Bashës edhe shumë herë të tjera.
   Historia nuk bëhet vetëm nje herë!, me 25 prillë atë e shkruan Populli Shqiptarë përseri🇦🇱🇦🇱🇽🇰🇽🇰🇪🇺

 • Endi Deralla
  Posted April 8, 2021 5:31 pm 0Likes

  Kur te jesh ne pushtet pas 25 Prillit, te rinjte e emigruar te kthehen ne Shqiperi
  Shqiperia te anetaresohet ne Bashkimin Europian
  Shqiperia te kete nje te ardhme me te mire
  Do kete nje takse te sheshte 9%
  Turizem te zhvilluar
  Dhe gjithcka tjeter qe mund te besh kur te jesh ne pushtet, zoti Basha
  Une votoj PD nr.9
  Bashke per Ndryshim
  Me 25 Prill, Shqiperia Fiton

 • Diamant
  Posted April 9, 2021 7:31 pm 0Likes

  Partia Demokratike fiton bindshem keto zgjedhje.Urime dhe fitore.

 • Natasha Gjolena Bregu
  Posted April 14, 2021 1:13 am 0Likes

  Unstoppable
  Me te rinjet afer ….
  #shqiperiafitonvotonnr9…

 • Hamdi shehu
  Posted April 14, 2021 5:30 pm 0Likes

  Mezi presim daten 25 per nje ndryshim rrenjesor. Para Basha . Fitore PD.

 • Anjeza Pepkolaj
  Posted April 15, 2021 7:17 pm 0Likes

  Shqiperia fiton e ardhmja e femijeve tane ✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌

 • Z. Braho
  Posted April 15, 2021 8:00 pm 0Likes

  Jemi larg, po me zemer jemi me te ndershmit, me ata qe mendojne per popullin, per vendin e shkateruar nga mafia e rilindjes, per te ardhmen e rinise dhe femijeve te vegjel, qe neser te marin situaten ne dore, t’i vene shpatullat atij vendi ku vete mafiozet kane bere llogarite se si do ta ndajne me shtetet fqinje, per interesat e tyre, ku shkaktari i kesaj situate eshte maskarai dhe krimineli me i madh, ai i ka duart e lyera me gjak, ku cdo dite vriten me dhjetera njerez nga bandat e tij, qe ai i paguan me parate e droges. Dua te votoj per PD, per L. Bashen dhe po te ishte mundesia, per shume demokrate ne ate parti. Hapni nje televizion direkt ne daten 25 prill, qe te votojne te gjithe demokratet direkt, caktojeni vete kohen, sekondat ose minutin. Ju urojme shendet dhe fitore te shkelqyer.

 • Festim
  Posted April 19, 2021 7:16 pm 0Likes

  Do votoj pd

 • Festim
  Posted April 19, 2021 7:16 pm 0Likes

  Do votoj pd

 • Brisida Bibashani
  Posted April 22, 2021 1:50 pm 0Likes

  Votoj PD dhe besoj ne ndryshim

 • Ibishi
  Posted April 24, 2021 8:23 pm 0Likes

  Koha nuk Preto.Apeloj te dilni te gjith ne votim.Keni ne dore largimin e definitiv te kuislingut Rama.Gezuar.

Shto Koment

Partia Demokratike e Shqipërisë. Të gjithë të drejtat e rezervuara.

to top